zamok-money

Після того як постачальник і покупець дійшли згоди щодо умов поставки, ціни товару та інших складових угоди, вони переходять до простішого кроку – розрахунку за контрактом. Однак, для українських підприємців цей етап стає не таким простим, коли банки застосовують валютний контроль та фінансовий моніторинг. Вимоги НБУ часом нагадують змагання в хитромудрості, коли кожна наступна постанова накладає ще більш дивовижні обмеження щодо випуску валюти з України.

Один із важелів контролю міститься в листі НБУ № 25-0005/8349 від 29.01.2016 «Про використання індикаторів підозрілих фінансових операцій». Згідно з ним, банки зобов’язані проводити аналіз і перевірку документів щодо фінансових операцій, які є підставою для перерахування коштів на нерезидентів через філії уповноважених банків, відкритих на території інших держав. І ось один з індикаторів підозрілих фінансових операцій, за якими проводиться аналіз, – якщо банк контрагента за фінансовою операцією має своє місце реєстрації в країнах Балтії, а місцезнаходження контрагента за кордоном цих країн. Інакше кажучи, якщо рахунок вашого контрагента в одній з країн Балтії, а сам він не зареєстрований у жодній з них, то це вже привід запитувати у вас більше документів.

Часом складність валютного перерахування з України може доходити до абсурдних вимог з боку банку, як-от надання структури контрагента (одержувача валютного платежу), аж до кінцевого бенефіціара. Звісно ж, будь-який іноземний постачальник на прохання покупця надати корпоративні документи і показати кінцевого власника, навіть не зважаючи на вимоги українського банку, у м’якому випадку відмовить. Адже ця інформація є конфіденційною і він має право не розкривати її перед третіми особами.

Що виходить у підсумку: договір підписано, інвойси та пакувальні листи підготовлено, можливо, навіть митні декларації надано, а банк усе одно хоче знати структуру постачальника. Постачальник відмовляється. Платіж не йде.

У своїх вимогах НБУ пішов ще далі. Якщо раніше достатньо було надати намальовану схему структури іноземної компанії, то тепер він вимагає офіційні документи, що підтверджують таку структуру. Наприклад, трастові декларації від бенефіціара!

У банках інших країн є фінансовий моніторинг і вони дуже ретельно перевіряють платежі на предмет легальності, дотримуючись норм з підписаних міжнародних погоджень. Однак, валютного контролю або фінансового моніторингу з такими жорсткими умовами немає. Тому іноземним партнерам складно зрозуміти чому для отримання грошей за контрактом їм потрібно надавати таку закриту інформацію третім особам.

Крім усього цього є низка інших вимог, які українські банки виставляють до експортно-імпортних договорів для здійснення валютних платежів. Найчастіше, звернення до іноземного контрагента внести, знову ж таки, незрозумілі йому умови до договору (бо так хоче наш банк з України), ставлять угоду в глухий кут через нерозуміння іноземною компанією необхідності таких вимог.

Вирішенням цієї дилеми є відкриття власної компанії та рахунку в одній юрисдикції. Зручна для ведення бізнесу, європейська юрисдикція з можливістю оптимізації податкового навантаження – Естонія. Місцеві банки без проблем відкриють вам корпоративний рахунок. Більшість із них вимагають особистої присутності власника в їхньому головному офісі в Талліні. Однак, деякі мають представництво в Києві. Естонські банки роблять приємні знижки за тарифами на обслуговування для компаній з Естонії. Як альтернативний варіант, можна відкрити рахунок в одному з латвійських банків. Відкривши власну компанію в Естонії, Ви вирішуєте низку питань щодо вимог банків до договорів поставки – вказуючи необхідні умови, ваші трансакції не потрапляють під критерій підозрілих фінансових операцій. Крім того, своя іноземна компанія захистить інформацію про Вашого постачальника/покупця від недобросовісної конкуренції.

Вартість реєстрації компанії невисока, щорічне утримання теж. Є можливість використовувати інтернет-банкінг для дистанційного управління рахунком. Низькі тарифи на банківське обслуговування. Недороге бухгалтерське обслуговування та подання річних звітів. А також, можливість отримання ВНЖ в Естонії і багато інших переваг.

Компанія в Естонії – хороший варіант для торгівлі та надання послуг на території Європи, України, Росії, інших країн СНД, США та Азії.

Більш детальна інформація про реєстрацію та вартість компанії в Естонії на сторінці або за тел/Telegram: +38 095 867 9579