регистрация компании в Гонконге

Незвичайне явище відбулося у відносинах Європи і Гонконгу. З огляду на те, що останнім часом дедалі більше вивчають і розкривають інформацію про грошові потоки між компаніями різних юрисдикцій, Гонконг, як і кілька інших країн, було внесено до «чорного» списку Євросоюзу. Таким чином Єврокомісія опублікувала список з 30-ти країн, з яких щонайменше 10 входять до «чорних» списків членів ЄС. Метою створення такого списку було визначення юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС у сфері прозорості податкового планування. Одна з таких країн може потрапити до цього списку, якщо її внесли до власного «чорного» списку хоча б 9 країн-членів ЄС.

Але, згідно з останніми змінами, у жовтні 2015 року Гонконг був виключений з цього «чорного» списку ЄС. Почалося все з підписання договору про уникнення подвійного оподаткування та обмін податковою інформацією між Іспанією та Гонконгом у 2011 році. А згідно із законодавством Іспанії, всі країни, з якими вона уклала цей договір, виключаються з такого списку. Через рік після підписання, у 2012 році, договір набув чинності. І вже 2013 року Іспанія позбавила Гонконг статусу «податкової гавані».

Єврокомісії знадобилося ще два роки щоб затвердити зміни у себе. Такого ж рішення дійшла й Естонія, видаливши Гонконг зі свого «чорного списку». Приєднатися до ініціативи виведення Гонконгу зі статусу офшорної компанії має наміри й Італія. У результаті таких змін Єврокомісія визнала помилковість своїх попередніх дій щодо Гонконгу та налаштована на новий етап співпраці та податкової прозорості. Своєю чергою уряд Гонконгу задоволений таким розвитком подій і готовий продовжувати активний діалог щодо обміну податковою інформацією.

Гонконг продовжує активно розвиватися і залучати інвесторів, пропонуючи легкість ведення бізнесу і високий ступінь захищеності.